Praca w zespołach ma na celu m.in. wyzwalanie inicjatyw artystycznych, nauki języków obcych, uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, a także usprawnianie umysłu.
Uczestnictwo w zajęciach zespołów winno być udokumentowane listą obecności z podaniem numeru legitymacji. Zajęcia są częściowo odpłatne (z góry za miesiąc)
Zespół malarski i rysunkowy.
Zajęcia prowadzone są przez artystkę plastyka Panią Paulina Kopestyńska.
Spotkania grupy malarsko-rysunkowej odbywają się w Klubie „Pod Gruszą” na ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 16, w środy w godz. 9:00 – 12:00.

Zespół „Belcanto”
Zespół opracowuje szeroki wachlarz pieśni chóralnych. Występuje na uroczystościach Uniwersytetu, a także w domach kombatanta, w domach opieki społecznej, w klubach seniora i domach dziennego pobytu.
Próby odbywają się w Klubie „Pod Gruszą” na ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 16 , we wtorki od godz. 9:00 do 11:00 . Kierownikiem chóru i jego dyrygentem jest mgr Marcin Prokopiak.

Kursy usprawniające pamięć
Kursy usprawniania pamięci odbywają się w Bibliotece im. Stanisława Staszica, przy ul. Romaszewskiego 19.
- Grupa zaawansowana – wtorek, w godz. 10:00-11:30
- Grupa podstawowa – wtorek, w godz. 11:45-13:15

Lektorat języka angielskiego
Nauka języków obcych ma na celu przede wszystkim przypomnienie języka znanego z młodości, okresu pracy zawodowej. Lektoraty odbywają się na dwóch poziomach, w zależności od stopnia zaawansowania słuchaczy.
- Grupa I średniozaawansowana, środa, w środa w godz. 16:00-17:30
- Grupa II średniozaawansowana, środa, w środa w godz. 17:30-19:00
- Grupa konwersacyjna, czwartek w godz. 17:15-18:45

Klub Podróżnika
Spotkania z podróżnikiem, wiele ciekawostek ze świata udokumentowane barwnymi zdjęciami i „bliskie” spotkania z mieszkańcami.
Spotkania odbywają się w Bibliotece im. Stanisława Staszica, przy ul. Romaszewskiego 19, w trzecią środę miesiąca o godz.13:30
Pierwsze spotkanie w dniu 19 listopada br

