Zaplecze Teatru Polskiego. Pan Tomasz Kościuszko oprowadzał naszych słuchaczy po teatrze, przybliżając jego historię oraz postać założyciela, Arnolda Szyfmana. Można rzec „Teatr Miłości”, bo powstał z wielkiej miłości Arnolda do Marii Przybyło-Potockiej. Budynek teatru przetrwał wojnę. Pierwszym spektaklem w nowo otwartym teatrze w 1913 roku był „Irydion”. W teatrze odbywały się spotkania z wybitnymi postaciami kultury. Po wojnie działalność wznowiono w styczniu 1945 roku spektaklem „Lilla Weneda”. Scena jest mobilna, a dekoracje do dziś robią wrażenie. Przewodnik wspomniał o „zielonych spektaklach” oraz nowoczesnych technologiach, takich jak druk 3D scenografii. Wycieczka dostarczyła wielu ciekawych informacji o teatrze i jego magii.

