Spotkanie Wigilijne naszego UTW

19 grudnia 2025 roku, jak co roku o tej porze, naszych słuchaczy na tradycyjne spotkanie wigilijne zaprosił burmistrz dzielnicy Warszawa-Bielany, pan Grzegorz Pietruczuk.  W wydarzeniu wzięło udział 120 słuchaczy naszego UTW, a atmosfera była pełna ciepła i świątecznego nastroju.

W spotkaniu, oprócz naszych słuchaczy, wzięło udział wielu znamienitych gości, którzy chcieli spotkać się z seniorami i złożyć im życzenia świąteczne i noworoczne. Głos zabrali burmistrz dzielnicy Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski, prezeska UTW Ewa Mańkowska, profesor dr hab. n.med. Wojciech Bik i dyrektor ds. operacyjnych CMKP Zbigniew Piotrowski. Wystąpienia miały wyjątkowo familijny charakter – było w nich miejsce zarówno na refleksję i powagę, jak i na humor oraz żarty, które wywoływały uśmiechy na twarzach uczestników.

Akcentem artystycznym był występ chóru UTW Bel Canto, który po raz pierwszy zaprezentował się pod batutą nowego dyrygenta Marcina Prokopiaka i wprowadził nas w świąteczny nastrój, śpiewając kolędy.

Po części oficjalnej dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie wzajemnie życzenia i wspólnie zasiedliśmy przy stołach, kosztując tradycyjnych potraw wigilijnych.

Miłą niespodzianką była wizyta europosła Michała Szczerby, który znalazł chwilę casu, aby do nas dołączyć i skierował do uczestników kilka świątecznych słów i chętnie rozmawiał z seniorami, z którymi ma zawsze świetny kontakt.

Był to wyjątkowo dobry, spokojny czas – przypominający nam wszystkim, że jesteśmy wspólnotą, opartą na wzajemnym szacunku, życzliwości i wsparciu, co w przedświątecznym okresie nabiera  szczególnego znaczenia.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!