Spotkanie „Mozaika Brazylijska”

Dzisiejsze popołudnie w Auli Głównej CMKP upłynęło pod znakiem sztuki i fascynujących opowieści. Wspólnie z Towarzystwem Polsko-Brazylijskim oraz Towarzystwem Rapperswilskim zorganizowaliśmy spotkanie pt. „Mozaika Brazylijska”.

Sercem wydarzenia był niezwykle interesujący wykład Pana Marka Makowskiego, Prezesa Towarzystwa Polsko-Brazylijskiego i byłego konsula w Brazylii. Prelegent w barwny sposób przybliżył nam temat „Polonijnej kultury i edukacji w Brazylii”.

Wydarzeniu towarzyszył wyjątkowy wernisaż prac członków naszego Klubu Malarskiego. Tematyka brazylijska zainspirowała naszych artystów do stworzenia pięknych dzieł, a dwa z nich zostały szczególnie wyróżnione:

🏆 Jadwiga Kowejsza – otrzymała nagrodę UTW im. Haliny Szwarc.

🏆 Iwona Milej – została uhonorowana nagrodą Towarzystwa Rapperswilskiego.

Przy słodkim poczęstunku i wspólnych rozmowach spędziliśmy czas w radosnej, artystycznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za obecność!