W ostatni piątek odbył się pierwszy w tym roku akademickim spacer z Panią Jolą po Placu Trzech Krzyży i jego okolicach.
Nasza przewodniczka barwnie opowiadała o historii tego miejsca sięgającej XVIII wieku — o ustawieniu kolumn z krzyżami, posągu św. Jana Nepomucena oraz o lokalnych zabytkach, takich jak: Kościół św. Aleksandra, Kamienica pod Gryfami, Instytut Niewidomych i Głuchoniemych czy Instytut Wolnego Słowa przy ul. Mysiej.
Mimo ulewnego deszczu uczestnicy z zainteresowaniem podążali śladami historii.
Już nie możemy się doczekać kolejnego spaceru!

