Wtorkowa wycieczka z Biura Podróży PITUR, „Śladami Reymonta i majowej natury” była piękną literacko-przyrodniczą podróżą pełną ciekawych miejsc i inspirujących opowieści. Odwiedziliśmy Lipce Reymontowskie, gdzie poznaliśmy historię związaną z powieścią „Chłopi”, zwiedziliśmy Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta oraz niezwykłą Galerię Staroci i Pamiątek Regionalnych pana Zbigniewa Stania, której zbiory zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Zwieńczeniem dnia była wizyta w Arboretum SGGW w Rogowie, gdzie mogliśmy podziwiać piękno kwitnącej majowej natury i poznać wiele ciekawych gatunków drzew oraz krzewów.
Serdeczne podziękowania kierujemy do naszej przewodniczki Pani Małgorzaty za profesjonalizm, ciepłą atmosferę, a także do kierowcy Tomka za bezpieczną i komfortową podróż. Dzięki Państwu wycieczka pozostanie w naszej pamięci.


