Podróże śladami mistrza Henryka – relacja z seminarium

W Muzeum Literatury słuchacze UTW spotkali się z Małgorzatą Zielińską – autorką książek i bloga o podróżach literackich, która opowiedziała o miejscach związanych z Henrykiem Sienkiewiczem. Uczestnicy poznali szlaki pisarza – od Woli Okrzejskiej i Warszawy po Amerykę, Egipt i Rzym.

Dowiedzieliśmy się m.in., że wyprawę Sienkiewicza do Ameryki wsparła Helena Modrzejewska, a podróże po Egipcie stały się inspiracją do „W pustyni i w puszczy”. Nie zabrakło także opowieści o bohaterach Trylogii, autentycznej postaci Jerzego Wołodyjowskiego oraz życiu prywatnym i działalności społecznej noblisty.

Spotkanie pełne ciekawostek, anegdot i literackich inspiracji pokazało, że Henryk Sienkiewicz wciąż potrafi fascynować kolejne pokolenia czytelników. Dziękujemy Pani Małgorzacie za niezwykłą lekcję historii i literatury! 📚✨