Słuchacze naszego UTW uczestniczyli w „Podróży po Ameryce Południowej”. Był to wieczór organizowany przez Bielański Ośrodek Kultury. Słuchaliśmy muzyki granej na tradycyjnych instrumentach: czarngo, fletni pana i antara, flecie quena i grzechotce połączonej ze śpiewem. W drugiej części spotkania wędrowaliśmy po ciekawym terenie Chile i Boliwii wraz z podróżniczką Elżbietą Wichrowską-Janikowską. Odbył się konkurs z ciekawymi nagrodami. Na koniec próbowaliśmy pierożki empanadas i ryż na słodko z cynamonem.
Autor: Jadwiga Zapędowska
Foto: Krystyna Działek

