Wyjazd do Nałęczowa

Pobyt naszych słuchaczy w sanatorium w Nałęczowie upłynął w atmosferze życzliwości, integracji i wspólnego odkrywania uroków tego wyjątkowego miejsca.

Choć podczas naszego pobytu w Nałęczowie krążył wirus, przez co część zaplanowanych wieczorków tanecznych i wycieczek została odwołana, nie zabrakło nam dobrego humoru i pomysłów na ciekawe spędzenie czasu. Dzięki inicjatywie kol. Agnieszki K. udało się zorganizować dwie wycieczki Retro Melexem.

Pierwsza z nich była krótką przejażdżką po malowniczym Nałęczowie, podczas której kilkanaście osób mogło poznać historię i najciekawsze zakątki uzdrowiska. Druga, dłuższa wyprawa, zaprowadziła uczestników do Wąwolnicy – miejsca znanego z objawień i licznych uzdrowień. Odwiedziliśmy tam sanktuarium oraz niezwykły wąwóz, poznając bogatą historię i duchowe znaczenie tego regionu.

Nie zabrakło również okazji do wspólnej integracji. W miłej atmosferze spędziliśmy czas w Zabytkowych Podziemiach, gdzie rozmowom, śmiechowi i wzajemnemu poznawaniu się nie było końca.