Film „33 zdjęcia z getta”

W przeddzień 82-ej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim część naszych słuchaczy uczestniczyła w premierze dokumentalnego filmu „33 zdjęcia z getta”, pokazane oczami polskiego amatora fotografa( strażaka pracującego w getcie). Gdy w 2022 roku Zbigniew Grzywaczewski (syn autora zdjęć) odnalazł ukryty negatyw, we współpracy z Warner Bros i Muzeum Polin powstał film, który stał się wydarzeniem na skalę światową. Po obejrzeniu seansu nasuwa się refleksja: jak bardzo rodzina polska i żydowska starały się mimo wojny żyć normalnie, jak bardzo próbują zapomnieć o tym co widziały i przeżywają, choć się to nie udaje.

Autor Jadwiga Zapędowska