45-lecie ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Senacie RP

29 września 2020 r. było wielkim święto polskich Seniorów. Tego dnia Senat RP uchwalił uchwałę dotycząca uhonorowaniu 45-lecia dorobku ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Uroczysty akt z rąk Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego odebrała Krystyna Lewkowicz Prezes Ogólnopolskiego Porozumienia UTW oraz przedstawiciele 10 przodujących Uniwersytetów.

To wielkie święto nie tylko dla UTW ale całej społeczności polskich seniorów. Po 4.letniej emigracji, Senat RP przywraca nam godność , szacunek i należne miejsce pod dachem polskiego Parlamentu – powiedziała Krystyna Lewkowicz.

To wspaniały prolog do VI sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, która obradował w gmachu Senatu RP w dniu 1 października 2020 r.

W załączeniu uchwała Senatu RP w 45-lecie ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce.

Sekretarz Zarządu UTW im. Haliny Szwarc
Antoni Michalak