4 lutego 2026 r. słuchacze UTW zwiedzili gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Al. Ujazdowskich 1/3. Poznaliśmy bogatą historię budynku – od czasów rosyjskiego korpusu kadetów, przez wojskowy szpital i instytucje międzywojenne, po obecną siedzibę rządu. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy m.in. gabinet premiera oraz sale im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, rotmistrza Witolda Pileckiego, Jana Olszewskiego, Tadeusza Mazowieckiego i Anny Walentynowicz. Podczas całej wizyty czuliśmy się serdecznie przyjęci i bardzo dobrze zaopiekowani przez przewodniczkę oraz funkcjonariuszkę odpowiedzialną za bezpieczeństwo.




