Inauguracja Warszawskich Dni Seniora z udziałem naszego UTW

 

13 września 2025 roku rozpoczęły się Warszawskie Dni Seniora – święto, które potrwa aż do 5 października i wypełni stolicę setkami wydarzeń skierowanych do starszych mieszkańców miasta.

Choć oficjalna uroczystość startowała o godz. 12 na dziedzińcu Ratusza m.st. Warszawy, nasza grupa spotkała się nieco wcześniej, aby wspólnie przygotować się do wydarzenia. Nadmuchaliśmy kolorowe balony z napisem „50 lat UTW”, które towarzyszyły nam przez cały dzień, przyciągając wzrok i wywołując uśmiechy przechodniów.

Do Ratusza wyruszyliśmy jako barwna, roześmiana grupa – zdecydowanie wyróżniająca się spośród tłumu seniorów reprezentujących liczne organizacje. Przed wejściem powitała nas młodzież dbająca o porządek i bezpieczeństwo. Uroczystość prowadzili Zygmunt Chajzer i Joanna Kruk, a wśród gości znaleźli się m.in.: dwójka powstańców warszawskich, wiceprezydent Warszawy Jacek Wiśnicki, ministra ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz, prezeska Warszawskiej Rady Seniorów- Krystyna Śmigielska, prezeska Ogólnopolskiego Porozumienia UTW – Krystyna Lewkowicz oraz dobrze nam znany europoseł Michał Szczerba.

Momentem kulminacyjnym było symboliczne przekazanie seniorom klucza do bram miasta przez wiceprezydenta Jacka Wiśnickiego na ręce Krystyny Śmigielskiej. Tym samym stolica na najbliższe trzy tygodnie znalazła się pod opieką seniorów!

Po części oficjalnej ruszył barwny korowód – z Placu Bankowego do Parku Świętokrzyskiego. Nasze UTW wyglądało na znacznie liczniej reprezentowane, bo wiele osób spoza naszej grupy z radością niosło nasze kolorowe balony, naprędce nadmuchiwane, aby zaspokoić zapotrzebowanie osób spoza naszego grona.

Na miejscu czekał na uczestników Międzypokoleniowy Jarmark – 44 stoiska pełne rękodzieła, a także zdrowotnych i edukacyjnych propozycji oraz informacji dla seniorów. Nasze stoisko przygotowane przez słuchaczki UTW zachwycało kolorami i cieszyło się ogromnym powodzeniem – częstowaliśmy odwiedzających ciastami, cukierkami i jabłkami prosto z sadu.

Nie zabrakło także występów muzycznych na scenie, a pogoda sprzyjała wspólnemu świętowaniu. Kolejnymi punktami programu były: koncert Izabeli Trojanowskiej, potańcówka z Radiem Pogoda, aktorami Teatru Roma.

Pierwszy dzień Warszawskich Dni Seniora możemy uznać za wyjątkowo udany – a przed nami jeszcze trzy tygodnie pełne atrakcji. Zachęcamy do śledzenia programu i korzystania z bogatej oferty wydarzeń – każdy znajdzie coś dla siebie!