Zakończenie roku akademickiego 2024/2025

Za nami dzień pełen wzruszeń i radości — uroczyste zakończenie roku akademickiego 2024/2025 Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Haliny Szwarc przy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Ten rok był dla nas wyjątkowy nie tylko ze względu na intensywny program, ale przede wszystkim dlatego, że świętowaliśmy jubileusz 50-lecia istnienia UTW! 🎈🎂 W Auli Magna zgromadzili się licznie nasi słuchacze, przyjaciele i sympatycy UTW, a wśród gości honorowych nie zabrakło osób, które od lat wspierają naszą działalność. Swoją obecnością zaszczycili nas szczególni goście: Honorowa Prezeska Irena Moskal, Europoseł Michał Szczerba, Burmistrz Dzielnicy Warszawa-Bielany Grzegorz Pietruczuk, Wiceburmistrz Dzielnicy Warszawa-Bielany – Włodzimierz Piątkowski, Z-ca Dyrektora CMKP Michał Waszkiewicz, a także członkowie Rady Programowej: prof. dr hab. Arkadiusz Stempin, dr Bogusław Zagórski, red. Andrzej Wójtowicz. Dyrektor Michał Waszkiewicz, reprezentując Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, pogratulował nam 50-lecia działalności i podkreślił, że seniorzy mogą nadal liczyć na wsparcie i przyjazną przestrzeń do rozwoju w progach CMKP. Słowa uznania skierował do nas także Burmistrz Grzegorz Pietruczuk, dziękując za aktywność i zaangażowanie słuchaczy UTW i życząc nam dobrego odpoczynku wakacyjnego. Przy okazji zaprosił wszystkich na dwa letnie wydarzenia na Bielanach: piknik „Witaj Lato” (14 czerwca) oraz „Bielańskie Wianki” (30 czerwca) – pełne muzyki i odpoczynku. Europoseł Michał Szczerba, od lat wspierający działania naszego UTW i orędownik osób starszych przypomniał o roli seniorów nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej. Wspomniał o inicjatywie uhonorowania naszej patronki Haliny Szwarc na arenie europejskiej. Zachęcał do udziału w nadchodzących wyborach oraz zaprosił na długo wyczekiwany Dzień UTW na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu (22 czerwca). 🐎 Nie zabrakło też inspiracji intelektualnych – prof. Arkadiusz Stempin wygłosił, jak zwykle ze swadą, interesujący wykład na temat 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego. Do takiej rocznicy jeszcze nam trochę brakuje, ale 50 lat to dobry początek. 😊 Prezes UTW Ewa Mańkowska podsumowała w swoim sprawozdaniu miniony rok akademicki, przypominając, jak wiele udało nam się wspólnie osiągnąć. Za nami aż 53 wykłady akademickie o bardzo różnorodnej tematyce, liczne wydarzenia kulturalne, zajęcia wspomagające pamięć, spotkania Klubu Podróżnika, rekreacyjne wyprawy po Warszawie, wycieczki krajoznawcze, turnusy sanatoryjne, kursy językowe, warsztaty malarskie i plenerowe oraz zajęcia zespołu wokalnego „Bel Canto” oraz klubu brydżowego. Koleżanka Prezes podziękowała wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom wspierających nasz UTW w mijającym roku akademickim zupełnie bezinteresownie, a było ich wielu. Złożyła też wyrazy uznania i wdzięczności tym wszystkim, którzy wspierali nas w roku 2024/25: dyrekcji CMKP, władzom Dzielnicy Bielany, członkom Rady Programowej UTW, wykładowcom i sponsorom. Na zakończenie – nasz zespół wokalny wystąpił z mini-koncertem, który stał się symbolicznym zwieńczeniem tego niezwykłego roku. Z całego serca dziękujemy wszystkim za obecność, wsparcie i za to, że wspólnie tworzymy tę piękną, już 50-letnią historię UTW. Do zobaczenia w nowym roku akademickim! 💛