Tylko do 30 marca 2025 r będzie czynna w Zamku Królewskim niezwykła wystawa pod rzadko spotykaną nazwą:”Gabinet Sztuki Europejskiej”. Nam właśnie udało się ją zwiedzić.
Eksponaty pochodzą z Kijowa i zostały przewiezione do Zamku Królewskiego z obawy przed wojennym zniszczeniem.
Obrazy, rzeźby a nawet pozłacana lektyka to eksponaty reprezentujące sztukę włoską,hiszpańską, holenderską, flamandzką, francuską.. oraz polonika z kolekcji króla Stanisława
Augusta.
Tekst Anna Dawidowicz
Foto Jolanta Szwed

