Nowe seminarium w Muzeum Azji i Pacyfiku

Dziś w dość licznym gronie rozpoczęliśmy nową przygodę z Muzeum Azji i Pacyfiku, dzięki uprzejmości i wysiłkom koleżanki Teresy Galasińskiej.
Pani Dominika Kossowska-Janik w bardzo ciekawy sposób zaprezentował nam Turkmenistan. Państwo powstałe w 1991 roku po rozpadzie ZSRR, położone w Azji Centralnej zamieszkuje 5 mln ludności. Cały kraj jest zlepkiem różnych plemion zamieszkujących obszar między morzem Kaspijskim i górami Kopet-Dag w dorzeczu Amu-darii od północy i dwóch innych rzek Tedżen i Murgab od południa, sąsiadujący z Afganistanem, Iranem, Kazachstanem i Uzbekistanem. Większość kraju zajmuje niedostępna pustynia Kara-kum. Przyswoiliśmy bardzo dużo informacji na temat tego nieznanego bliżej Polakom kraju i zwiedziliśmy wystawę poświęconą Turkmenii i innym krajom Azji Centralnej. Mamy nadzieję na kontynuację przygody po innych nieznanych zakątkach Azji i Pacyfiku.
Autor Alicja Jasińska